handel

Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to przede wszystkim kupowanie, odpoczynek oraz znajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który możemy przypisać do terminów i dyscyplin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak i do innych sfer naszego życia. Wielokrotnie zdobywamy wyłącznie to, co jest dla nas potrzebne i niezbędne. Nie pozwalamy sobie na małe przyjemności czy też inne takie kwestie. To nie jest do końca dobre i przydatne. Wypada pamiętać, że oczywiście takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie musimy natychmiast wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie przystosować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wybrane niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były osiągalne jakiegokolwiek dnia (prawie każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włączając z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie regulacja, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracobiorców oraz przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat można dowiedzieć się na domenie 2018 zakaz handlulista niedziel.

Ustawowo w wybrane niedziele otwarte mogą być jedynie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszystkie inne punkty, galerie, supermarkety lub inne obiekty handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nieustawowe otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź też nawet mierzyć sprawę do sądu celem wnikliwego rozpatrzenia złamania ustawy oraz dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież zupełnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – czasami po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych uprzejmie zapraszamy na domenę internetową wykaz niedziel 2018 zakaz handlu, gdzie mieści się nadzwyczajny kalendarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, niemniej jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na efekty musimy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już niedługo. Przetestuj na domenie internetowej, kiedy możesz zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *