baza-numerow

W jaki sposób możemy sprawdzić, kto do nas dzwoni?

W dobie telefonów komórkowych a także powszechnego dostępu do internetu bardzo legendarne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Ewidentnie nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie szukać wskazanych numerów telefonów czy też osób, do których chcemy zadzwonić, ale o dużo częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dzisiaj jednak mamy internet, który w znaczący sposób ułatwia i przede wszystkim przyspiesza możliwość szukania konkretnych numerów telefonów bądź sprawdzania oraz oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – zwykle gra toczy się o pieniądze. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o uzyskiwanie pieniędzy, co ich asekurację. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie poprzez telefonowanie i okłamywanie to tylko szczyt góry lodowej. Oczywiście wyłudzenia mogą przebierać również inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, wskutek tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Niejednokrotnie robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie nadzwyczaj rozważnym podejściem.

Innym niezwykle znaczącym bodźcem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, wierzytelność czy inny artykuł czy też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać bądź też nawet zablokować numer, by w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Wobec tego spuentujmy, sprawdzamy numery telefonów, bo:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać uczestnictwa w procederach karnych lub wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do sklepu, biura czy też innego podmiotu, z jakim pragniemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej wspomniano, kiedyś numery sprawdzaliśmy czy też poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dzisiaj jest to o dużo łatwiejsze – wystarczy wejść na domenę internetową numertelefonu 856790009, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie wyłącznie dane, do kogo należy określony numer, ale również opinie, które zezwalają ogłosić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer lub inna postać, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *